Dermokosmetyki to produkt, który w ostatnich latach coraz częściej wypiera z rynku tradycyjne preparaty. Głównie dlatego, że coraz więcej osób chce mieć idealną cerę i zadbaną skórę, a dermokosmetyki nie tylko nie podrażniają ciała, ale także pomagają usunąć niedoskonałości i zabezpieczyć przed powstawaniem kolejnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mężczyzn otwarcie mówi, że używa kosmetyków aptecznych i chwali sobie ich właściwości.

Jednym z najczęściej proponowanych przez specjalistów i stosowanych przez panów dermokosmetyków jest balsam po goleniu. Skóra wtedy staje się wyjątkowo wrażliwa, często pojawiają się zaczerwienienia lub pieczenie, dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżenie i pielęgnacja. Dermokosmetyki nie podrażniają dodatkowo skóry, nie posiadają substancji alkoholowych, barwników, ani sztucznych aromatów, więc nie przyczyniają się do powstawania jeszcze większych podrażnień, jak niektóre kremy, tylko pomagają złagodzić te już powstałe. Wśród dermokosmetyków dla mężczyzn wyróżniamy także różnego rodzaju kremy, głównie te przeciwzmarszczkowe, energetyzujące, czy odbudowujące. Dostępne są także żele pod prysznic, czy preparaty oczyszczające. Oczywiście tutaj także, jak w przypadku wszystkich dermokosmetyków, prawidłowe użycie powinno być skonsultowane z dermatologiem lub ewentualnie z farmaceutą w aptece, do której udajemy się po takie preparaty. Tylko dzięki prawidłowemu dobraniu kremu, czy balsamu do rodzaju skóry uda nam się osiągnąć naprawdę dobry efekt.

Najczęściej żółtaczka u dzieci objawia się w postaci żółtego zabarwienia skóry ProSzkliwo płyn dający natychmiastowy efekt w postaci czystych i zdrowych zębów